Kansas City Chiefs win Super Bowl in OT thriller as social media erupts

Kansas City Chiefs győzelme hosszabbításos Super Bowl drámában, miközben a közösségi média megőrül.

Patrick Mahomes és a Kansas City Chiefs egymás után másodszor is megnyerték a Super Bowlt, amit legutóbb a New England Patriots ért el 2003-2004-ben. A Chiefs ismét legyőzte a 49ers csapatát, ezúttal 25-22-re. A Las Vegasban először megrendezett mérkőzés két fő sztoriközpontja Brock Purdy, a 2022-es NFL Draft utolsó választottja, valamint Taylor Swift voltak.

A játék lassan indult be, de talán Usher félidei show-ja segített felébreszteni mindkét csapatot. Ezért a végén a Chiefs és a 49ers egy lenyűgöző mérkőzést játszottak, amely túlórában dőlt el.

A győzelem megszerzése a hosszabbításban

A lassan induló játék a végjátékban dőlt el, a 49ers rúgója, Jake Mood szerzett vezetést a csapatának 19-16-ra a mérkőzés végén 1:53 perccel.

Szerencsére, Swift jelenlétében Travis Kelce elkapott egy kritikus passzt és a Chiefs ezzel mezőnygóltérbe került, így kiegyenlítve a játékot és túlórára küldve azt. Ez a Super Bowl történetében a második hosszabbítás volt (az első az infámis 24-3-as játék).

Végül a győzelmet a Chiefs szerezte meg.

A pillanat túl nagy

A mérkőzés első felében a labdavesztések domináltak, mivel mindkét csapat égető helyzeteket csinált a meccs lassú kezdetében. A rajongók nem voltak boldogok amiatt, hogy a többmilliomos futballcsillagaik nem tudták kézben tartani a labdát életük legfontosabb meccsén. Még Patrick Star is nyilvánított véleményt a Nickelodeon közvetítésében a 49ers sztárjának, Christian McCafferynek a labdavesztéséről.

A játék azután változott meg, amikor egy vad trükkös játék után McCaffery touchdown-t szerzett, így 10-0-ra vezetett a 49ers.

Talán mindezen labdavesztések miatt Kelce elszabadulta a főedzővel, Andy Reid-del.

Kérem, csak tartsák meg a labdát

Usher gyönyörű félidei show-ja nem állította meg a turnovereket, sajnos, mivel a két csapat továbbra is oda-vissza adogatta a labdákat.

A dolgok a harmadik negyed végén vettek fordulatot, találjátok ki, miért? Ismét egy labdavesztés miatt. Ezúttal a Chiefs szerezte meg a labdát és azonnal pontot érő helyzetbe került, így átvette a vezetést. Taylor Swift nagyon izgatott volt.